chancels تاریخ روسیه آمریکا فرانسه

chancels: تاریخ روسیه آمریکا فرانسه کره شمالی کره شمالی خون مصنوعی انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز وب‌گردی هزینه افطاری در رستوران جهت 4 نفر چقدر تمام می‌شود؟

با شروع ماه مبارک رمضان خانواده‌ها در تب و تاب فراهم کردن دورهمی افطار هستند که بعضی ترجیح می‌دهند دورهمی خود را در تالارها و رستوارن‌های لوکس بگیرند که هزی

هزینه افطاری در رستوران جهت 4 نفر چقدر تمام می‌شود؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، ماه رمضان بر سر سفره های افطار و شام وقت مناسبی است تا اعضای خانواده در کنار هم قرار بگیرند .

عبارات مهم : افطاری
گاهی خانواده ها تصمیم می گیرند که این سفره های افطار و شام را در خارج از منزل و یکی از رستوران های مجلل شهر تجربه کنند ولی خالی از لطف نیست که بدانید هزینه یک افطار و شام در رستوران ها و هتل های مجلل پایتخت کشور عزیزمان ایران چقدر تمام می شود.

هر خانواده ای در حد توان مالی خود با افطاری دادن تلاش می کند در ثواب آن شریک شود.

به همین منظور در چند سال گذشته رستوران ها و تالارها نیز اقدام به برگزاری مراسم افطاری با منو های متفاوت کرده و از این قافله عقب نمانده اند.

این هزینه های سرسام آور در حالی است که هر نفر به طور میانگین در وعده افطار یک عدد نان بربری ،دو عدد خرما،دوعدد زولبیا و بامیه،یک پرس آش یا حلیم،یک قالب کوچک پنیر یا کره،یک فنجان چای صرف می کنند که سرجمع هزینه های یک وعده آن 10 هزار تومان می شود ولی در این رستوران ها جهت افطاری هر نفر باید حدود 20 هزار تا 50 هزار تومان هزینه کرد.

گفتنی است یک فرد روزه دار بعد از صرف افطار نیز تنها یک پرس غذای راحت می تواند میل کند و رغبت چندانی به صرف انواع و اقسام غذا ها را ندارد.لذا سوالی که پیش می آید این است که آیا تمام غذاهایی که جهت یک وعده افطار در نظر گرفته می شود مصرف می شود ؟

نکته قابل توجه این است که هزینه صرف یک افطاری و شام جهت یک خانواده 4 نفره در یک رستوران تقریبا 200 تا 700 هزار تومان می شود که به طور تقریبی معادل نصف حقوق یک ماه یک کارمند است که می توان با نصف این مبلغ دورهمی بسیار مناسبی در منزل برگزار کرد.

منبع:میزان

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: افطاری | خانواده | رستوران | مراسم افطاری | هزینه افطاری | غذای افطاری | سفره های افطار | ماه رمضان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog